BIO čaje, bylinky, řasy, houby - zdraví a dlouhověkost. Zadej kód METHTALKS7 pro slevu 7% na celý nákup.

MUDr. Filip Tylš, Ph.D pracuje jako neurovědec, psychiatr, pedagog a zabývá se výzkumem psychedeliky-asistované psychoterapie. Ve čtrnácté epizodě Filip odhaluje, co to psychedelika vlastně jsou, jaká je jejich role ve společnosti, v lékařství a jaký mají vliv na naší individuální biochemii. Velké pozornosti dostává i psychedelie – psychedelická zkušenost – a to jak pozitivní rovina sebepoznání, tak její odvrácená strana – bad trip.

Můžeš poslouchat i na Spotify | Apple podcasts | Google podcasts a dalších oblíbených platformách (obvykle do 12-ti hodin od zveřejnění příspěvku na webu).

Užil/a sis podcast? Myslíš, že by se mohl líbit i tvým kamarádům? Dej jim o něm prosím vědět. Taky budu moc rád, když se staneš součástí naší komunity na Instagramu @methtalks nebo na facebooku. Děkuju Ti za podporu.))

Poznámka k této epizodě

Psychedelika jsou v oblasti biohackingu a sebepoznání stále více skloňovaným termínem a proto bylo jen otázkou času, než dostanou prostor i v mém podcastu. Bylo mi opravdu velkou ctí, že jsem tohle téma mohl rozebrat, jeden na jedno, s takovým člověkem, jako je Filip Tylš.

Nejsem zastáncem drog (nejde ani tak o drogy, jako spíš o cokoliv, co dlouhodobě a nekontrolovaně přebírá otěže nad naším vědomím) a dost rovin pro mě bylo abstraktních, protože s psychedelií nemám žádnou osobní zkušenost. Jediné pojítko tak představovala zkušenost s travkou, jejíž optikou jsem se snažil nahlížet na Filipovo povídání.

Filip je skutečným odborníkem ve svém prostředí a já si tento díl moc užil. Doufám, že se bude líbit i vám. Jeho cílem není vám dodat chybějící motivaci popadnout košík, rybičku a vyrazit na houby, ale spíše otevřít svou mysl novému, nepoznanému, protože ať už věříme čemukoliv, víme prdlajs… :))

Odkazy

Filipův profil na psychedelické klinice PSYON – https://www.psyon.cz/terapeut/mudr-filip-tyls-ph-d/

Filipův profil na Národním ústavu duševního zdraví – https://www.nudz.cz/pracovnik/?id=207

Česká psychedelická společnost – https://czeps.org/

O podcastu

Methtalks je podcast, ve kterém se potkávám se zajímavými hosty různých znalostí a zkušeností. Cílem je se pobavit a zároveň se obohatit o informace a zkušenosti z oblastí sebepoznání, zdraví těla a mysli, vědy a životní harmonie. Zastávám názor, že žádní dva lidé nejsou stejní. Fúze jejich myšlenek a zkušeností má vždy potenciál otevřít něco výjimečného. Ať už je mým hostem umělec, doktor, nebo asketa, věřím, že je přínosné nahlédnout na svět z jeho perspektivy.

Pro více informací, fotek a videí sleduj @methtalks na Instagramu nebo tady na webu. Na Instagram prosím směřuj své případné tipy a připomínky. Za to předem moc děkuju! Příjemný poslech.)

BIO čaje, bylinky, řasy, houby - zdraví a dlouhověkost. Zadej kód METHTALKS7 pro slevu 7% na celý nákup.