BIO čaje, bylinky, řasy, houby - zdraví a dlouhověkost. Zadej kód METHTALKS7 pro slevu 7% na celý nákup.

Dát výpověď v práci a jít za svým snem? A co když je tím snem svoboda? A co když té svobodě dá podobu Luboš Svoboda? Mixem těchto substancí vznikne barvitá směs bohatá na zážitky, humor a zkušenosti, o kterých si s Vagabundem Lubou povídáme v dalším díle. Zvýšenou pozornost věnujeme osmiměsíční pěší pouti z Moravy do Afriky, při které kluci z youtubového kanálu Vagabundi na Cestách zdolali cifru 6 600 pěších kilometrů.

Můžeš poslouchat i na Spotify | Apple podcasts | Google podcasts a dalších oblíbených platformách (obvykle do 12-ti hodin od zveřejnění příspěvku na webu).

První část podcastu

Druhá část podcastu

Jestli se ti podcast líbil, budu moc rád, když o něm řekneš kamarádům, zaháčkuješ se na facebook stránku nebo na Instagram @methtalks, případně poslechneš ostatní díly. Děkuju za podporu! <3

Poznámka k podcastu

Luboš za mnou přijel až z Moravskoslezského kraje a jsem mu za to moc vděčný. Jak jinak, než naboso. Proto jsem si řekl, že bude moudřejší, si zajít před nahráváním na jídlo. Zajímavá zkušenost. Proč? Protože jsem byl zvědavý a hladový spíše po informacích. Chtěl jsem si povídat o cestách a poznávat toho zajímavého člověka. Jenomže na druhou stranu jsem vás nechtěl připravit o informace, na které bych se pak třeba nezeptal. Nakonec jsme se teda z donucení bavili jen o kravinách, jako třeba do čeho všeho už Luba bez bot šlápl a tak podobně. Jeho cestu Pěšky naboso přes Českou Republiku, nebo cestu Pěšky z Ruska domů jsme museli nechat nedotčené.

Povídání s Lubošem jsem si opravdu užil. S ohledem na jeho věk jsem byl překvapený jeho vyspělostí, moudrostí a tím, jak byl bezprostřední. Probrali jsme cestování, poutničení, jak to na takové dlouhé pěší tůře funguje, na co si dát pozor a jací jsou lidé, které na svých cestách většinou potkáte.

Druhá část

Protože se nám skvěle povídalo, výsledný díl měl něco přes dvě hodiny (a to by klidně mohl jít ještě mnohem dál). Když jsem se ptal lidí, dostal jsem pocit, že takhle dlouhé podcasty většina nepreferuje. Proto jsem se rozhodl tento díl rozdělit na dvě části. Uvidíme, jak to bude ve výsledku fungovat. Ocením vaší zpětnou vazbu na tohle rozhodnutí! Buďto tady dole ve FB diskuzi, nebo na Instagramu.

Ve druhé části jsme se přesunuli čistě k cestě pěšky z Česka na Saharu. Nechal jsem se Lubou provést celou cestou, po jednotlivých zemích a nejzajímavějších zkušenostech, které tam s Romanem společně zažili. Součástí povídání o Španělsku je i část věnovaná mé srdeční záležitosti – Caminu do Santiaga, na kterou kluci rovněž nastoupili. Vznikl tak díl plný závistihodných zážitků, humoru, emocí, motivace a vzájemné synergie. Věřím, že si jej užijete!

Doporučuji vám prozkoumat youtubový kanál Vagabundi na Cestách, o kterém ve videu několikrát mluvíme. Kluci si díky skvělému a zábavnému obsahu zaslouží mnohem větší pozornost, než se jim (zatím) dostává.

O podcastu

Methtalks je podcast, ve kterém se potkávám s nejrůznějšími hosty, abych s nimi hovořil o zajímavých tématech. Každý člověk je něčím výjimečný a nikdy předem nevíte, co právě ta konkrétní fúze myšlenek, názorů a zkušeností otevře nového. Témata mají nejčastěji určitou vazbu na zdraví, pohyb, osobní rozvoj, vzdělání a poznání.

Pro více informací, fotek a videí sleduj @methtalks na Instagramu nebo tady na webu. Na Instagram prosím směřuj své případné tipy a připomínky. Za to předem moc děkuju! Příjemný poslech.)

BIO čaje, bylinky, řasy, houby - zdraví a dlouhověkost. Zadej kód METHTALKS7 pro slevu 7% na celý nákup.