BIO čaje, bylinky, řasy, houby - zdraví a dlouhověkost. Zadej kód METHTALKS7 pro slevu 7% na celý nákup.

S Michalem „Grizzly“ Tauberem, trenérem z Pražského Renzo Gracie Academy, jsme se po dlouhé době potkali, abychom si popovídali o v poslední době rostoucím bojovém sportu BJJ – Brazilském jiu-jitsu. Probíráme historický kontext tohoto krásného sportu, jeho základní stavební prvky, práci s egem a specifika, kvůli kterým BJJ člověka chytne a nepustí. Bavíme se i o soutěžení, aktuální situaci u nás a o tom, jak kluci budovali a budují svůj BJJ club v našem hlavním městě.

Můžeš poslouchat i na Spotify | Apple podcasts | Google podcasts a dalších oblíbených platformách (obvykle do 12-ti hodin od zveřejnění příspěvku na webu).

Jestli se ti podcast líbil, budu moc rád, když o něm řekneš kamarádům, zaháčkuješ se na facebook stránku nebo na Instagram @methtalks, případně poslechneš ostatní díly. Děkuju za podporu! <3

Poznámka k podcastu

Jsou to skoro přesně dva roky, co jsem psal, celý nadšený, článek Bjj – 5 důvodů proč mě oslovilo. Kvůli jeho oblibě mě hned napadlo, že BJJ je téma do podcastu, které si nejen sám užiju, ale může přijít vhod i dalším lidem. U Michala Taubera, jeho bráchy Tomáše a Tomáše Oravce jsem v roce 2018 několik měsíců trénoval a do jitsu se doslova zamiloval. Jenže jak už to u mě s vášní a nadšením chodí, klapky na oči a po hlavě přes mrtvoly jsem se prorolloval do stavu, kdy jsem sotva chodil a upažoval ruce. A ne, nepomohlo ani prohlášení bodu číslo I. v mém výše zmíněném článku (BJJ není destruktivní). 😀

Od mého složení kimon do krabice uplynula doba dlouhá něco přes rok a já tady zase sedím naproti Majkovi, tentokrát na židli a v civilu. Netvrdím, že jsem si s myšlenkou návratu k BJJ do dnešního dne vůbec nepohrával. Vlastně se ta chuť ke mně vracela dost pravidelně. Michalovi jsem se za ten čas několikrát hlásil, že se určitě brzy ukážu. Nicméně vždy se u mě objevil nějaký nový úraz. Takže z toho nakonec vzniklo takové úsměvné, nic neříkající oznámení. No ale co teď? Své hlavní zranění jsem za ten čas tak nějak rozjógoval, čerstvý výron kotníku z trailu v Maďarsku taky mizí, pupeční kýla z lezení je zrovna docela pokojná… no… tak asi konec výmluv… zpátky na tatami. A tentokrát prosím (sám sebe) s rozumem a citem.

Proč to ale píšu

Věšení kimona na hřebík je v BJJ relativně rozšířeným neduhem. Jak v samotném podcastu probíráme, důvodů existuje nespočet. Práce, rodina, zranění, ego a charakter… Některé jsou validní, další o něco míň. Nechť je můj příběh a závazek inspirací i tvému comebacku! Jak řekl Michal: „Alespoň to vyzkoušej a uvidíš, co ti teď tělo dovolí.“

O podcastu

Methtalks je podcast, ve kterém se potkávám s nejrůznějšími hosty, abych s nimi hovořil o zajímavých tématech. Každý člověk je něčím výjimečný a nikdy předem nevíte, co právě ta konkrétní fúze myšlenek, názorů a zkušeností otevře nového. Témata mají nejčastěji určitou vazbu na zdraví, pohyb, osobní rozvoj, vzdělání a poznání.

Pro více informací, fotek a videí sleduj @methtalks na Instagramu nebo tady na webu. Na Instagram prosím směřuj své případné tipy a připomínky. Za to předem moc děkuju! Příjemný poslech.)

BIO čaje, bylinky, řasy, houby - zdraví a dlouhověkost. Zadej kód METHTALKS7 pro slevu 7% na celý nákup.