BIO čaje, bylinky, řasy, houby - zdraví a dlouhověkost. Zadej kód METHTALKS7 pro slevu 7% na celý nákup.

Významná slovenská veganka, influencerka, spisovatelka, Surová dcérka Nikoleta Kováč byla hostem dvanácté epizody podcastu Methtalks. Hlavními tématy našeho rozhovoru byly veganství, udržitelnost (nejen v rovině stravování), mnohdy nesmyslné dotace v živočišném průmyslu a budoucnost, s ohledem na životní cyklus masa a dalších potravin.

Můžeš poslouchat i na Spotify | Apple podcasts | Google podcasts a dalších oblíbených platformách (obvykle do 12-ti hodin od zveřejnění příspěvku na webu).

Užil/a sis podcast? Myslíš, že by se mohl líbit i tvým kamarádům? Dej jim o něm prosím vědět. Taky budu moc rád, když se staneš součástí naší komunity na Instagramu @methtalks nebo na facebooku. Děkuju Ti za podporu.))

Poznámka k této epizodě

Můj názor na veganství je vlastně velmi pozitivní a to i přes to, že jsem se zatím pro takovou cestu sám nerozhodl. Všechny vegany obdivuju a velmi jim fandím! Z vlastního studia a zkušeností však zastávám názor, že rovnováha je tou cestou, kterou chci jít. V mém případě to znamená obohacení jídelníčku o ryby, vejce, kozí a ovčí sýry a výjimečně kvalitní maso z bio chovu. Tak mi to při mé fyzické zátěži zatím dává největší smysl. Proto veganství vnímám spíše jako službu světu, nežli službu sobě samému… a o to víc si veganů vážím!

Nicméně! V dnešní době je naše potrava nafutrovaná pesticidy, herbicidy, ATB, léky a bůh ví čím dalším, takže ano, věřím, že veganská strava bude ve většině případech mnohem zdravější než ta neveganská. Proč? Protože se vegani vzdělávají, zajímá je, co jedí, jedí vědomě. Běžného člověka nezajíma to, co jí, natož to, co jí, to, co on jí… uff.. takže asi tak k mému subjektivnímu názoru, který nikomu nevnucuji!

Jen jsem si řekl, že si to zaslouží zmínit, protože jsme se s Nikol dokázali dostat na defacto stejnou vlnu i přes tento (pro mnohé fanatiky) zásadní rozdíl. Nejsme bíložravci a masožravci, jsme lidé. Respektujme se, sdílejme spolu své poznatky, vzdělávejme se a jednejme v souladu se zájmem naším, ale i se zájmem naší planety. A když už nic víc, omezme se alespoň trochu. Nebuďme k tomu co se kolem děje slepí.

Odkazy

Web Surová dcérka: https://www.dcerka.sk/

Web kuchařek Slovegán: https://slovegan.sk/

Nikoletin YT kanál: https://www.youtube.com/user/TheNikolate

O podcastu

Methtalks je podcast, ve kterém se potkávám se zajímavými hosty různých znalostí a zkušeností. Cílem je se pobavit a zároveň se obohatit o informace a zkušenosti z oblastí sebepoznání, zdraví těla a mysli, vědy a životní harmonie. Zastávám názor, že žádní dva lidé nejsou stejní. Fúze jejich myšlenek a zkušeností má vždy potenciál otevřít něco výjimečného. Ať už je mým hostem umělec, doktor, nebo asketa, věřím, že je přínosné nahlédnout na svět z jeho perspektivy.

Pro více informací, fotek a videí sleduj @methtalks na Instagramu nebo tady na webu. Na Instagram prosím směřuj své případné tipy a připomínky. Za to předem moc děkuju! Příjemný poslech.)

BIO čaje, bylinky, řasy, houby - zdraví a dlouhověkost. Zadej kód METHTALKS7 pro slevu 7% na celý nákup.