BIO čaje, bylinky, řasy, houby - zdraví a dlouhověkost. Zadej kód METHTALKS7 pro slevu 7% na celý nákup.

Game of Thrones aka GoT aka Hra o Trůny. Jestli vás minul celý tento kolotoč, je mi to upřímně líto. Nicméně v tomto článku se nebudu věnovat zasvěcení těchto dvou smolařů. Zaměřím se na zajímavosti, které mi v posledních dnech přelítly přes nos, zatímco vás mohly minout. Nejde vůbec o obsahovou část, takže se nemusíte obávat spoilerů ani opakování toho, co již dobře znáte.

Kde se momentálně nacházíme a co nás ještě čeká

Bohužel téměř na konci. Máme rozjetou poslední, osmou sérii a dva díly už jsou za námi. Začátek konce odstartoval 14. dubna. Pro nás to znamená, že si můžeme náš oblíbený pořad dopřávat ještě pár týdnů, vždy při pondělku.

Co do počtu dílů je osmička bohužel tou nejskromnější sérií. Celkem obsahuje pouze 6 dílů. Show sotva začala a my už jsme téměř v polovině. Fook it. Naštěstí je tu i dobrá zpráva. Co se celkové délky týče, nezůstává osmá řada pozadu. Posuďte sami. Délka posledních čtyř epizod je neobvykle dlouhá.

  • epizoda 1 (Duben 14): 54 minut
  • epizoda 2 (Duben 21): 58 minut
  • epizoda 3 (Duben 28): 1 hodina, 22 minut
  • epizoda 4 (Květen 5): 1 hodina, 18 minut
  • epizoda 5 (Květen 12): 1 hodina, 20 minut
  • epizoda 6 (Květen 19): 1 hodina, 20 minut

Rozpráší borec z Olomouce Seven Kingdoms?

„Night King ante portas“ a nás čeká téměř hodinu a půl trvající řežba. Co víc si přát. Na své si přijdou i ti, co rádi fanděj našim.

Nočního Krále totiž hraje náš úspěšný herec/kaskadér Vladimír Furdík. Trvalé bydliště má v Bratislavě, rodinu v Česku (Olomouc), tak mu nechme přídomek Čechoslovák a radujme se spolu s našimi bratmi. Každopádně doufám, že ho Jon v pondělí vysekne jak poklonu.

Do tváře jsme mu viděli při flashbacku, kde Bran přihlížel vzniku Whitewalkerů.

Pokud máte tak jako já rádi fantasy, určitě vám neunikly ani informace o natáčení nového seriálu Zaklínače od Netflixu. Tak právě tam Vláďa míří po Game of Thrones. Bude pomáhat s choreografií soubojů a možná si střihne i nějaké zajímavé role, kdo ví…

Více informací a fotek Vladimíra např. zde: https://procne.ihned.cz/c1-66547480-skromna-hvezda-vladimir-furdik-toci-s-ikonami-hollywoodu-a-desi-v-roli-nocniho-krale

Co bude po Game of Thrones

Až současné výpravě Game of Thrones zazvoní zvonec, pravděpodobně to nebude úplný konec. Prima, že?! HBO totiž potvrdilo natáčení prequel série. To znamená, že se po Westeros a jeho lore úplně nezapráší.

Tváře herců nového prequelu GoT, které HBO zatím stačilo oznámilo.

Zatím to vypadá, že se bude děj odehrávat tisíc let před současným příběhem. Měl by popisovat přechod ze zlaté éry do doby temna sahající až ke stvoření Whitewalkerů Dětmi lesa.

Je sice smutné, že přijdeme o tak skvělou výpravu herců, kteří momentálně hýbou našimi emocemi, nicméně vzpomeňte si na díly první série. Já osobně většinu z nich viděl poprvé. Doufejme tedy, že se štábu povede alespoň z části tak úspěšná selekce, jako pro GoT.

Winter is here.

BIO čaje, bylinky, řasy, houby - zdraví a dlouhověkost. Zadej kód METHTALKS7 pro slevu 7% na celý nákup.