BIO čaje, bylinky, řasy, houby - zdraví a dlouhověkost. Zadej kód METHTALKS7 pro slevu 7% na celý nákup.

Dnes a zítra máme rozhodnout, kdo bude náš prezident dalších 5 let. Máme tu volby prezidenta 2018 a Republika je rozdělená na dva tábory, které si nemohou přijít na jméno. Je to ale nutné? Proč nás tato volba tak rozděluje? Na tyto otázky se pokusím vyjádřit svůj názor v několika dalších odstavcích.

Rozdělená společnost

Společnost je v poslední době rozdělena do dvou skupin. Jedni jsou věčně nespokojení, všemi okrádaní realisté, kterým hrozí bezprostřední nebezpečí z muslimských zemí . Ti druzí jsou naopak sluníčkáři a kavárníci, žijící v oblacích, kývači bez vlastního názoru. Je to ale skutečně takto černobílé?

Troufnu si tvrdit, že ve většině případů jsou mladí a vzdělaní lidé těmi, kteří neskočí na kdejaký blábol a své informace si ověřují z více zdrojů. Ti se spolu přátelí, sdílejí své názory a posmívají se lidem, kteří stojí v opozici. A to je dle mého názoru bodem úrazu.

Člověka, který s námi nesouhlasí, nemůžeme otočit tak, že mu narovinu pošlapeme jeho přesvědčení a řekneme, že to správné je naše. Tak to prostě nefunguje. Takovým lidem je potřeba předat konkrétní informace a nechat je, aby si cestu našli sami. Oni to jistě dokáží, dříve či později. Uvědomme si, že kdybychom byli na jejich místě, s jejich informacemi a zkušenostmi, nejednali bychom jinak.

Ať už je člověk vysoce vzdělaný manažer, nebo zručný automechanik, vždy v životě nastanou situace, kdy se jeden bez druhého neobejde. Proto je důležité, abychom mezi sebou nevytvářeli propast a vzájemně se neškatulkovali.

Zeman x drahoš

Volby prezidenta 2018 dle mého názoru rozhodnou, jestli se pomyslné nůžky mezi výše zmíněnými skupinami budou nadále rozevírat, nebo naopak. Nebudu zde diskutovat konkrétní klady a zápory obou kandidátů, protože se jedná o ostře subjektivní názory. Jsem pouze přesvědčen o tom, že pan profesor Drahoš je právě tím člověkem, který může diskutovanou změnu k lepšímu přinést.

Jeho nejsilnější stránkou je z mého úhlu pohledu fakt, že si plně uvědomuje roli prezidenta. Ví, že ačkoliv nemá potřebné kompetence k výkonu jistých rozhodnutí, může sloužit jako jejich entry-point.  Pokud otevře určitou diskuzi postava, jakou je prezident republiky, nestane se to, že by jí politici v tichosti překročili a dále se jí nezabývali. A právě to my zoufale potřebujeme.

Výsledky voleb budou známé už zítra a já bych si přál, abychom překročili „období temna“ a společně se vydali na novou cestu. Pakliže to nevyjde, pevně věřím, že u dalších voleb bude již změna sázkou na jistotu.

BIO čaje, bylinky, řasy, houby - zdraví a dlouhověkost. Zadej kód METHTALKS7 pro slevu 7% na celý nákup.