BIO čaje, bylinky, řasy, houby - zdraví a dlouhověkost. Zadej kód METHTALKS7 pro slevu 7% na celý nákup.

Thajsko jsem navštívil spolu se svou přítelkyní mimo sezónu – v červnu 2017. Byl to náš první větší společný výlet a strávili jsme zde 16 dní. Procestovali jsme několik krásných míst v jižní, přímořské části a zažili spoustu zajímavých příhod. V rámci tohoto seriálu se pokusím tuto cestu shrnout a popsat. Tato první kapitola se bude zabývat přípravou na cestu a odletem do Bangkoku.

Očkování

První pocit byl takový, že do sebe musíme napumpovat vše co naše tělo snese. Nakonec jsme díky dalším článkům na internetu zjistili, že to nebude tak horké. Zkontrolovali jsme si očkovací průkazy. Nejrizikovější žloutenku máme, klíšťovku taky. Ve hře zbývá břišní tyfus a vzteklina. Po zvážení našich cílových destinací, které jsou dnes již dostatečně turistické, jsme vypustili i vzteklinu.

Pokud nemáte tedy v úmyslu přežívat v jungli mezi opicemi, nebo vyzívat vůdce místních psích smeček, vystačíte si s tyfem. Ten vám dopřeje klid na duši při nekonečné konzumaci všeho, co vám Thajské ulice mohou nabídnout.

Oblečení / speciální výbava

Přidávám se ke svým blogerským kolegům, kterým jsem tenkrát také nevěřil. Nevozte si nic! V Thajsku nakoupíte v každé chýši perfektní oblečení „značek“ Tommy Hillfiger, Michael Kors, Marco Polo atd. za pár korun. Pokud mi neuvěříte, budete nakonec nešťastní jako já, že si toho nemůžete přivézt více.

Mám-li být konkrétnější, doporučil bych i tak co nejméně hadrů a především plavky / tílka. Nakonec to stejně dopadne tak, že vše propotíte první den a zbytek pobytu zůstanete ve svém oblíbeném outfitu.

Ze speciální výbavy doporučuji zvážit pláštěnku, opalovací krémy, nějaké účinné jedy na hmyz, pokrývku hlavy a mezinárodní řidičák. Ten však po vás s největší pravděpodobností stejně nikdo chtít nebude. Stojí ale asi sto korun a  není problém se pro něj stavit cestou na letiště.

Pro inspiraci přidávám fotografii #starterpack naivního cestovatele. Kromě pasu a kamerky jsem nic nepoužil. Kvůli noži jsem však málem nenastoupil v Mnichově do letadla. 🙂

Let a věci okolo

Cílem každého správného backpackera jsou levné letenky. Ty se nám nakonec povedly kupodivu nejlépe na serveru studentagency. Letěli jsme z Mnichova do Dubaje a z Dubaje do Bangkoku. Pauza mezi lety 2 hodinky – ideál. Auto jsme nechali u Mnichova na Go-parkingu, odkud vás odvezou přímo na letiště a po příletu přivezou zpět k autu.

Dlouhý let byl v Airbusu A 380 za doprovodu dobrých filmů, chutného jídla a krásných letušek minimálně uspokojivý. Díky enormní velikosti letadla a skutečnosti, že nebylo plné, jsme se nakonec všichni poskládali na řady sedaček a vyspali se jako šlechta v první třídě.

PS: Nakonec bych vás rád upozornil na datum platnosti vašeho pasu. Věřte mi, že není zrovna příjemné, když se snažíte ušetřit na všem možném a pak musíte vypláznout 4 000 Kč za rychlopas. Vím, o čem mluvím. 🙂

BIO čaje, bylinky, řasy, houby - zdraví a dlouhověkost. Zadej kód METHTALKS7 pro slevu 7% na celý nákup.