BIO čaje, bylinky, řasy, houby - zdraví a dlouhověkost. Zadej kód METHTALKS7 pro slevu 7% na celý nákup.

V Bangkoku jsme se rozhodli strávit první dva dny naší cesty. Šlo o jediné místo, kde jsme si rezervovali pobyt předem. Bangkok je úžasné, avšak chaotické město, které žije svým vlastním životem. Návštěvník se musí držet jistých pravidel, nebo ho zdánlivě levné Thajsko vyjde mnohem dráž, než původně očekával. O nástrahách a krásách hlavního města Thajska pojednává tento díl seriálu.

Ubytování

Ubytování se nám osvědčilo hledat přes booking.com. Je tam na výběr z mnoha příjemných hostelů a díky recenzím ostatních návštěvníků si můžete navíc udělat představu, jestli vás v noci navštíví nějaký šváb (spíše ale kolik než nějaký).

Naším cílem byla backpackerská Khao San road a proto jsme se ubytovali poblíž. Bangkok má však zajímavých center mnohem víc, přičemž záleží spíše na tom, co od toho očekáváte. Může to být noční život na Nana Plaza, nebo modernější turistická oblast okolo Sukhumvit Road.

Jídlo

Pouliční kuchyně je opravdovou perlou Thajska. Ač se způsob přípravy pokrmů může z hygienického hlediska zdát nepřijatelná, určitě se nenechte odradit. Green curry, Pad Thai a všelijaké mořsko ovocné kombinace chutí jsme vyhledávali několikrát denně. S cenou se to pohybovalo v roce 2018 mezi 70-150 BTH.

Velmi se nám osvědčilo před volbou „restaurací“ shlédnout review na TripAdvisoru. Často totiž platilo, že po vizuální stránce odpudivá kuchyňka produkovala nejlepší pokrmy. Příjemní jsou také dědulové s vozíky plnými čerstvých melounů, kokosů a mang.

Nákupy

Nákup „značkového“ oblečení za pár peněz lze zahájit téměř kdekoliv. Pokud chcete ale sobě, nebo své polovičce, dopřát skutečné rodeo, musíte navštívit nákupní centrum MBK.  Připravte se ale na pořádný nesmysl. Všechny druhy zboží, přes značkové oblečení, obuv od Bati, po halu elektroniky a gadgetů, která připomíná výdejní místo Aliexpressu.

Vím, že to bude bolet, ale vydržte to a nechte si na nákupy poslední den vašeho pobytu. Není nutné cestovat po Thajsku s batohem plným trenclí Armani a flotilou zbrusu nových dronů.

Zajímavá místa

Zajímavých míst je v Bangkoku nespočet a já zde vyjmenuju jen pár těch, které jsme navštívili. Nejvíce se nám líbil asi Grand Palace. Pozor ale, platí tam dress code. Nepustí vás tam s krátkými kalhoty a odhalenými rameny. Dále stojí za návštěvu rozhodně Reclining Buddha Happy Buddha Temple.

Mimo monumenty musím doporučit China Town Thajské Masáže.

Na co si dát pozor

Jako první bod nemohu zmínit nic jiného než smlouvání. Ačkoliv to může někomu být nepříjemné, měl by si na to rychle zvyknout. Tak například taxi řidič u letiště po nás chtěl 1000 BTH za cestu ke Khao Sanu. Nakonec jsme zaplatili 200 BTH a prý i to bylo ještě dost. Já jsem stejného názoru, protože klučina koukal na cestu jen v odrazu diplaye jeho WhatsApp konverzace plné srdíček a vysmátých smajlíků. Smlouvá se téměř vše kromě jídla a modernějších obchodů.

Pozor si dejte zejména na borce s tříkolkami, kterým se říká tuk-tuk. Jedná se o opravdu zábavný způsob dopravy a určitě si ho nesmíte nechat ujít. Trvejte ale na stanovení pravidel ihned na začátku. Nám se bohužel podařilo naletět na zajímavou sérii připravených událostí, na jejímž konci jsme seděli v pochybné cestovce. V té jsme pak naplánovali velkou část našeho pobytu. Po přepočtu na hostelu jsme zjistili, že jsme tam zahučeli asi o 7 000 BTH více, než kdybychom si to vyjednali sami.

Určitě vám také neunikne, že na každěm rohu stojí zlatá svatyně s pohledným thajcem. Jedná se o Krále Thajska. Pro místní je to největší modla a je opravdu nevhodné se v jejich okolí chovat neslušně. Nedoporučuji ani dokreslovat vousy do novin apod. Mohlo by to totiž vést až do thajské věznice a ta nemá s thajským rájem nic společného, ba naopak. 🙂


V příštím díle se budu věnovat přesunu z Bangkoku a následujícím pobytem na našem nejoblíbenějším ostrově – Koh Tao.

BIO čaje, bylinky, řasy, houby - zdraví a dlouhověkost. Zadej kód METHTALKS7 pro slevu 7% na celý nákup.