BIO čaje, bylinky, řasy, houby - zdraví a dlouhověkost. Zadej kód METHTALKS7 pro slevu 7% na celý nákup.

Před několika dny jsem se jako obvykle z ničeho nic rozhodl, že by si má audiofilní výbava (sluchátka) zasloužila změnu. Přispěla k tomu skutečnost, že jsem hudbu v poslední době neposlouchal na cestách tak jako dříve. Cesta byla trnitá, ale nakonec to dopadlo tak, že jsem povýšil hned o několik tříd. Ve výsledku jsem dokonce ušetřil několik tisíc. V tomto postu bych vám rád představil svůj nový kousek, stejně tak jako cestu, která k němu vedla.

Prodej stávající výbavy

Dlouho jsem poslouchal hudbu ze sluchátek Marshall Monitor v kombinaci s FiiO X1. Musím říct, že ač je s nimi dost lidí nespokojených, já je co do poslechu a designu zbožňoval. Problém nastal asi ve chvíli, kdy jsem si pořídil nový, větší telefon. Člověku se ten velký lossless přehrávač spolu s telefonem prostě nechce tahat. Situaci nepřidával ani nadměrný přítlak sluchátek, se kterým jsem se svou velkou hlavou neúspěšně bojoval. Sluchadla i přehrávač tak nějakou dobu ležely v šuplíku bez povšimnutí.

Nikdy jsem nebyl ten typ člověka, co prodává své staré věci. Asi jsem si nechtěl přidělávat práci a starosti. To jsem ale nežil v Praze. Řekl jsem si, že při takové koncentraci mladých lidí, by to mohlo jít hladce a rychle. Rozhodl jsem se vyzkoušet  novinku Facebook Marketplace a nemůžu si to vynachválit. Stanovíte cenu, vložíte popis produktu, fotografie a čekáte, dokud vás někdo kontaktuje na Messenger. Nabídku můžete libovolně opravovat a jednou týdně ji můžete tzv. topovat. To znamená, že se ve feedu nového zboží posune opět nahoru. Facebook si nebere vůbec žádnou provizi a vše je tak ve vaší režii.

Přehrávač i sluchátka jsem prodal jednomu sympatickému pánovi během tří dní, za rozumnou cenu pro oba. Předal jsem mu je v centru Prahy a mohl se tak navíc těšit z jeho upřímné radosti. A protože se peníze musí točit, bylo na čase zaujmout roli nakupujícího. 🙂

Nová sluchátka

U nákupu elektroniky se cena na internetu může leckdy lišit i o dobrých 50%. Proto si vždy nejdříve vyberu produkt a pak věnuji neméně času nalezení toho správného zdroje. Rozhodl jsem se pro horní mez 7 000 Kč. To na internetu znamená sluchátka do deseti tisíc. Po důkladném průzkumu, kde v hlavní roli hrály kvalita, design a komfort, jsem volbu zúžil na následující: Bang  & Olufsen H8, Bang  & Olufsen H9, Bowers & Willkins P7 a Bowers & Willkins PX.

Protože se ale daly B&O sehnat levněji, než B&W, zaměřil jsem se na ně. Nejlépe se daly sehnat na Německém Amazonu, který teď doručuje do ČR s free shippingem. Doporučuji omrknout. Nakonec jsem ale našel super příležitost na e-shopu Smarty – rozbalené H9 za 7 000Kč. Vše jsem si domluvil, zarezervoval, dojel pro ně vyzkoušel je a chtěl si je odnést. Jenomže mě tam vyškolili jako někde na Vietnamské tržnici. Prý za 7 000 nikdy nebyly a mám jim dát 9,5. Tolik mimochodem chtějí i za nová, nerozbalená. Když jsem jim ukázal fotku, kterou jsem shodou okolností posílal kamarádovi na Messengeru, nepřestávali mi tvrdit, že si vymýšlím. Zkrátka jsem odešel nasrán a s prázdnou.

Vše zlé je k něčemu dobré

Tahle příjemnost vedla k naprostému vystřízlivění z mé nákupní horečky. Zavolal jsem kamarádovi, se kterým jsem celou operaci Nová sluchátka řešil, abych se vybrečel. Pomluvili jsme je, jejich děti i děti jejich dětí a hodily to za hlavu. Já teda ještě napsal mail, vlastně dost slušný a přátelský, na jehož odpověď budou zřejmě zase čekat děti těch mých. Večer jsem před spaním, asi jen tak ze setrvačnosti, otevřel Facebook Marketplace, abych jedním scrollem omrknul, jaká sluchadla se nabízí tam. Bože díky za ten profi přístup u Smarty. Zánovní Bowers & Willkins P7 wireless za 5 500 Kč. Inzerát starý půl hodiny. Sluchátka, která se prodávají za 12 000 Kč. Kompletní balení + náhradní mušle. Moc jsem tomu nechtěl věřit, ale pánovi jsem okamžitě napsal.

Měl jsem štěstí na super prodejce, který mi zodpověděl všechny dotazy. Byl to profesionální muzikant, který neměl pro bluetooth sluchátka využití. Nehledě na to má prý sluchátek mrak. Protože nebyl z Prahy, poslal sluchátka hned druhý den ke kamarádovi, který mi je přivezl až domů, abych je mohl omrknout a poslechnout před předáním peněz. Hezké co. Asi karma. Každopádně bylo vše jak popisoval a já se tak stal hned další den hrdým vlastníkem těchto fantasticky hrajících i vypadajících kousků. Níže přikládám pár pozérských fotek.

Pokud bude zájem, napíšu později i nějakou recenzi. Poučení? Když s vámi někdo vymete, nepřestávejte se usmívat. Všechno má svůj důvod.

BIO čaje, bylinky, řasy, houby - zdraví a dlouhověkost. Zadej kód METHTALKS7 pro slevu 7% na celý nákup.