BIO čaje, bylinky, řasy, houby - zdraví a dlouhověkost. Zadej kód METHTALKS7 pro slevu 7% na celý nákup.

Internet je zdrojem neomezených možností. Existuje zde nespočet zajímavých webů, nástrojů a aplikací. Některé z nich slouží pouze k pobavení, zatímco jiné mohou výrazně usnadnit práci. Už nějaký čas si odkazy na ty zajímavější z nich ukládám do složky „Awesome tools“. V tomto příspěvku se s vámi o některé podělím. Jedná se o takový mišmaš zábavy, osobního rozvoje a nástrojů pro každodenní užití.

Pro přechod na stránky vybraného nástroje klikněte na obrázek pod příslušným nadpisem.

1. The scale of the universe: Simulace objektů dle velikosti


Úžasná simulace znázorňující téměř nekonečnou množinu objektů. Pohledem začínáte někde za polovinou. Můžete se kamerou přibližovat a oddalovat. Když se vzdálíte, uvidíte objekty větší. Ty původní budou postupně zanikat ve středu simulace. Na začátku celé škály tak naleznete atomy, bakterie a viry. Na konci pak čekají vesmírná tělesa. Chcete-li o objektu získat informace, klikněte na něj.

2. 16personalities: Profesionální test osobnosti zdarmaZkuste si 16Personalities test osobnosti a získejte “nečekaně přesný” popis toho, kdo jste, a proč děláte věci tak, jak je děláte. Absolvováním tohoto testu získáte přístup k mnoha informacím o sobě samém. Můžete například zjistit, na jakou pracovní pozici se hodíte, nebo proč vás nenaplňuje to, co zrovna děláte. Test trvá pouze 12 minut a je zábavný. Popravdě jsem překvapený, že je stále dostupný zdarma.

3. Windy: předpověď počasí tak trochu jinak


Windy nabízí simulaci nejrůznějších předpovědí, integrovanou přímo do mapy světa. Můžete tak pozorovat běžné počasí, ale i nejrůznější anomálie, jako jsou třeba hurikány, nebo tsunami. Skvělou zprávou je, že se jedná o český projekt.

4. Photopea: upravuj fotky ve vrstvách online


Nejen že nemusíte za Photoshop platit. Vy už ho nemusíte ani instalovat. Jedná se o skutečně velmi pokročilý grafický editor, který zvládne většinu funkcí, jaké můžete při práci s fotografiemi a grafikou potřebovat. Ne nadarmo se mu říká Photoshop zdarma. Jedná se rovněž o český projekt.

5. Gliffy Editor: kresli grafy a UML diagramy online


Skvělý online nástroj pro kreslení grafů, UML diagramů, schémat, myšlenkové mapy atp. Využijte kolekci již existujících geometrických objektů, paletu nástrojů a vizualizujte co je potřeba bez většího zdržování.

6. 2conv: stahuj youtube videa v mp3 formátu online


Líbí se vám na youtube zvuková stopa nějakého videa? Stáhněte si ji ve formátu mp3 do svého počítače či telefonu pomocí 2 kliknutí. Nezapomínejte, že na youtube jsou kromě písní také skvělé podcasty a audioknihy.

Snad se mezi nástroji objevilo něco co neznáte a mohlo by vám to v budoucnu posloužit. Závěrem bych vás poprosil, aby jste do komentářů uvedli nějaké vámi oblíbené nástroje, které vám v seznamu chybí. Rád si rozšířím vlastní sbírku. 🙂

BIO čaje, bylinky, řasy, houby - zdraví a dlouhověkost. Zadej kód METHTALKS7 pro slevu 7% na celý nákup.